Výlety a aktivity

Ostrov BRAČ

Organizujeme výlet lodí MARIN, která má kotviště v Bašce Vodě a má kapacitu 60 lidí. Jezdí na ostrov BRAČ do městečka POVLJA. V ceně výletu je prohlídka městečka Povlja, návštěva místího kostelíka s výhledem na moře a občerstvení na lodi a v přístavu Povlja.

Výlet Vám na požádání zajistí průvodce, který má domluvené smluvní ceny.
Cena za Brač je 160 HRK za osobu.
Děti od 5ti let do 12ti let platí polovinu.
Pokud jde o skupiny cena se po domluvě s kapitánem snižuje.

Večerní MAKARSKA

Organizujeme výlet lodí MARIN, která má kotviště v Bašce Vodě a má kapacitu 60 lidí. Jezdí na večerní výlet do měta MAKARSKA.

Výlet Vám na požádání zajistí průvodce, který má domluvené smluvní ceny.
Cena za večerní Makarskou je 80 HRK za osobu.
Děti od 5ti let do 12ti let platí polovinu.
Pokud jde o skupiny cena se po domluvě s kapitánem snižuje.

Rafty na řece CETINĚ

Dále je možné zorganitovat rafty na řece CETINĚ které Vám také zajistí náš delegát smluvně domluvu s firmou VIR - Rafting, která má sídlo ve středisku SLIMA. Výlet trvá 4 hodiny a v ceně je odvoz, pohoštění před jízdou po řece i po jízdě, dále neopreny + helmy, pojištění a opět odvoz zpět.

Cena za dospělou osobu je 260 HRK .
Cena za dítě od 5ti do 12ti let je 160 HRK.

Skywalk nad Makarskou

Od začátku měsíce je v parku Biokovo otevřena nová atrakce, jejíž návštěva není určena pro turisty se strachem z výšek. Na vrchu skalní stěny 1228 metrů nad mořem vybíhá do prázdna skleněný chodník.

Nová vyhlídka se jmenuje Skywalk, nebo jazykem domorodých obyvatel pobřeží východního Jadranu  Nebeska šetnica. Jde o půlkruhový skleněný chodník v oblasti Ravna vlaška v přírodním parku Biokovo nad Makarskou. Podle redaktorů deníku Jutarnji již při prvním kroku na prosklenou lávku i v parném létě zmrznete od strachu.

Návštěva přírodního parku Biokovo nad Makarskou stojí za 50 HRK vstupného i bez mrazivého chodníku. Vozem je možné vyjet až pod vrchol nejvyšší hory Sv. Jure, která je ve výšce 1762 metrů nad hladinou Jadranu. Samotná cesta na vrchol nabízí adrenalinové prvky. Šplhá se skalním úbočím, obvykle se na ní dva vozy nemohou minout. Na jedné straně skála, na druhé propast. Ve vyšší partiích Biokova jsou k vidění zajímavé propady v krasovém terénu, které vznikly zřícením stropů pradávných jeskyní. 

Z vrcholu Sv.Jure i z vyhlídkového chodníku je vidět všechny dalmatské ostrovy Brač, Hvar, Korčulu, Vis, Šoltu, Drveniky a další. Při příznivé viditelnosti po přechodu studené fronty je vidět také vrcholy hor na italském poloostrově Gargano.

 

Zdroj: vodninoviny.cz a youtube

 

 

Národní park Biokovo - Sveti Jure
z 0 m do 1762 m přibližně za 45 minut a 35 km

Sveti Jure (Svatý Jiří) je nejvyšší vrchol pohoří Biokova, který se vypíná do výšky 1 762 metrů. Na vrchol lze dojet autem, případně na kole (z Makarské 31 km). Při dobré viditelnosti se otevírá nádherný výhled. Je to druhá nejvyšší hora Chorvatska s nebezpečnou cestou a strhujícím výhledem nabízí túry a okružní jízdy autobusem. Možno jet vlastním vozidlem, doporučujeme pro velmi dobré a zkušené řidiče
 
 

 
Před cestou na vrchol vlastním vozidlem doporučujeme kouknout na následující video, abyste věděli, do čeho jdete :)
Nicméně 100% to stojí za to.
 

 
 

Další možné výlety

Dále je možné uskutečnit další fakultativní výlety, například do Dubrovníku nebo Splitu. Tyto výlety lze domluvit pro jednotlivce i skupiny po domluvě s delegátem. Nebo můžete s delegátem řešit i jiné destinace, které Vás zajímají.

Dubrovník

Více ZDE
Split


Více ZDE

 

Sportovní aktivity

Chcete – li trochu aktivního odpočinku, nabízí se vám řada možností – z vodních sportů je to potápění, jízda na vodním skútru, plavba po moři nebo rybaření. Skalnaté části pláže v okrajových oblastech letoviska jsou ideálním místem pro šnorchlování. Můžete si užívat jízdu na kole, pěší turistiku, zahrát si fotbal, volejbal nebo košíkovou. Vyzkoušet si můžete také padákové létání.

Pokud vás pobyt v letovisku omrzí, vydejte se na výlety po okolních zajímavostech. Nabízí se Bačinská jezera, prohlídka františkánského kláštera v Zaostrogu. Navštívit můžete řadu historických měst, kterých je v okolí velké množství. Za zmínku stojí Šibenik, Split nebo Dubrovník. Další možností jsou lodní výlety na některý z dalmatských ostrovů – Brač, Hvar, Korčula.
Bratuš je díky klidnému prostředí, harmonickému a malebnému vzhledu oblíbeným letoviskem pro rodinnou dovolenou, ideálním místem pro návštěvníky, kteří hledají klid, příjemnou atmosféru a domácí kuchyni.

Aktuální informace

Vážení klienti,
upozorňujeme, že Vaše rezervace bez uhrazení zálohové platby nejsou závazné a můžeme je zrušit. Ve vlastním zájmu Vás prosíme uhradit v řádném termínu uvedeném ve smlouvě.