Letovisko Bratuš

Osada Bratuš je malebná rybářská víska v severní části Makarské riviéry.  Je to  klidné letovisko, které se nachází v malém zálivu asi 5 km severozápadně od města Makarska a asi 6 km jihovýchodně od městečka Baška Voda. Bratuš vyniká krásnou oblázkovou pláží s pozvolným vstupem do moře a borovicovým hájem lemujícím pobřeží. Záliv je hned pod hlavní silnicí, takže se nedá přehlédnout a je velice snadno dostupný. Poblíž tohoto klidného letoviska jsou rušnější centra – Makarská a Baška Voda.

První zmíňka v písemných dokumentech pochází z roku 1674.

V 18. století se sem začaly stěhovat rodiny rybářů z Podgory, které založily současnou vesnici Bratuš. Bratuš je typická dochovanou starodalmatskou architekturou. Historicky nejvýznamnějším místem vesnice je její centrum s kamennými domy – tzv. Kačićevi dvori.

Pokud vás zajímá nejstarší období dějin, můžete navštívit pravěké naleziště Gradina nad vesnicí Bratuš.

V malebné rybářské vísce žije jen okolo 50 obyvatel. Na kamenných domech můžete obdivovat dochovanou starodalmatskou architekturu. Nachází se zde malé kotviště pro lodě, restaurace a dva bary na pláži. Dětem můžete bez obav dopřát dovádění na zdravém mořském vzduchu, protože automobilový provoz je zde minimální. Díky klidnému prostředí a krásnými  plážemi je  oblíbeným letoviskem pro rodinnou dovolenou.

V sousedních letoviscích Promajna a Krvavica se v minulosti nacházely přímořské léčebny, v nichž se léčily děti trpící respiračním onemocněním. Po občanské válce v 90. letech 20. století však obě léčebny zůstaly opuštěné a začaly chátrat.Nyní se začaly opravovat a už brzy budou opět v provozu.

Aktuální informace

Vážení klienti,
upozorňujeme, že Vaše rezervace bez uhrazení zálohové platby nejsou závazné a můžeme je zrušit. Ve vlastním zájmu Vás prosíme uhradit v řádném termínu uvedeném ve smlouvě.